Sigorta Şirketleri

 • Ak Sigorta

  Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından olan Sabancı Holding bünyesi altında kurulmuş olan Ak Sigorta zaman içinde %38 hissesini halka açmış, 2011 yılında ise %31 hisse payı ile Belçikalı sigorta şirketi Aegas Insurance International N.V. ile ortaklık kurmuştur.

  DEVAMI >
 • Anadolu Sigorta

  Anadolu Sigorta Atatürk'ün talimatıyla Türkiye İş Bankası'nın öncülüğünde kurulan Türkiye'nin ilk ulusal Sigorta Şirketidir. Uzun yıllardır sektör liderliği yapan Şirket 2010 yılında 85.yaşını kutlamıştır.

  DEVAMI >
 • Axa Sigorta

  Dünyanın en büyük sigorta gruplarından biri olan Axa Grubunun, Türkiye’deki faaliyetinin tarihçesi, 1916 yıllarına dayanmaktadır. Şirketin ortaklık yapısına Axa Holding’in girişi 1994 yılında %11 hisse ile Oyak Sigorta’nın sermayesine katılmasıyla gerçekleşmiştir. 2008 yılında Oyak’ın hisselerinin alınması ile şirket Axa Sigorta ünvanı ile faaliyetlerine devam etmektedir

  DEVAMI >
 • Türkiye Sigorta

  Ülkemizin kamu sigorta şirketlerinin bir araya gelmesi ile kurulan sektörün lideri konumundaki Türkiye Sigorta; 20 bölge müdürlüğü, 2.500’den fazla acentesi, 5.000’e yakın banka şubesinde uzman kadrosu ve güçlü teknolojik altyapısıyla sigortalılarının beklentilerini her noktada en üst düzeyde karşılayarak hizmet vermeyi görev edinmiştir.

  DEVAMI >
 • Groupama Sigorta

  1959 yılında T.C. Ziraat Bankası önderliğinde Başak Sigorta unvanı ile kurulmuş, T.C. Ziraat Bankası’nın % 56.67’lik hissesi, 2006 yılında Avrupa’nın güçlü sigorta şirketlerinden Groupama tarafından satın alınmıştır.

  DEVAMI >
 • HDI Sigorta

  Şirket, 2006 yılı itibariyle, HDI-Gerling International Holding AG., Almanya'nın 3. büyük sigorta grubu olan ve dünyanın 150 ülkesinde hizmet veren Talanx AG bünyesinde yer alıyor.

  DEVAMI >
 • Mapfre Sigorta

  2007 yılında, İspanya ve Güney Amerika'nın en büyük sigorta grubu olan Mapfre’nin, Çukurova Holding hisselerinin %80’ini alarak şirketin hâkim ortağı olmasının ardından, Nisan 2009 tarihinden itibaren Mapfre Genel Sigorta unvanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

  DEVAMI >
 • Ray Sigorta

  1992 yılında alınan özelleştirilme kararı ile Doğan Holding’in bünyesine katılan Ray Sigorta, 2007 yılında Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük sigorta gruplarından biri olan Avusturya merkezli Vienna Insurance Group (VIG) tarafından satın alınmıştır.

  DEVAMI >
 • Sompo Japan Sigorta

  2002 yılında Finans Sigorta adıyla faaliyete başlayan şirket, 2006 yılı içerisinde Fiba Grubu iştiraklerinden Finansbank'ın hisselerinin NBG Grubu'na satılması nedeniyle 1.11.2007 tarihinden itibaren kurucusu olan Fiba Holding'in adını alarak, "Fiba Sigorta A.Ş." adı ile faaliyetlerine devam etti. 02.11.2010 tarihinde Fiba Sigorta hisseleri Sompo Japon Insurance Inc.'e devredilmiştir.

  DEVAMI >
 • Zurich Sigorta

  31 Mart 2008 itibariyle, TEB Sigorta AŞ'nin %100'ü Zurich Finansal Hizmetler Grubu tarafından TEB Mali Yatırımlar A.Ş'den satın alınmış, bu tarihten itibaren Zurich Sigorta adıyla hizmet vermektedir.

  DEVAMI >